Rytmika w żłobku

Jednym z popularnych zajęć prowadzonych w żłobkach jest uwielbiana przez dzieci rytmika. Muzyka wpływa na wszechstronny rozwój, pobudza wyobraźnię, a z czasem przekształca się w świadome przeżywanie muzyki. Czym są i na czym polegają zajęcia rytmiczne w żłobku? Czy rzeczywiście mają pozytywny wpływ na rozwój maluchów? Zapraszamy.

Spis treści:
Zajęcia z rytmiki w żłobku
Zalety płynące z zajęć muzycznych

Rytmika w żłobku. Zajęcia muzyczne.

Zajęcia z rytmiki w żłobku

Rytmika jest jedną z form wychowania muzycznego dzieci. Głównym celem prowadzenia zajęć muzycznych jest rozwój mowy, słuchu oraz postrzegania. Zajęcia pobudzają ciekawość muzyczną, a dzieci stają się wrażliwsze na bodźce dźwiękowe. Takie zajęcia polegają na śpiewie, grze na prostych instrumentach oraz tańcach. Dzieci uczą się wsłuchiwać w rytm muzyki, wykonują improwizowane ruchy, a przy tym doskonale się bawią.

Ponadto, rytmika uczy koncentracji, poprawia pamięć, zachęca do aktywności ruchowej oraz ma korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci.

Dowiedz się, jakie jeszcze zajęcia organizowane są w naszym żłobku.

Rytmika w żłobku. Zajęcia muzyczne.

Zalety płynące z zajęć muzycznych

Zajęcia muzyczne rozwijają wśród najmłodszych wrażliwość na muzykę. Podstawą podczas prowadzenia zajęć są piosenki, oparte na zabawach i ćwiczeniach słuchowo-ruchowych.

Dzięki systematycznemu uczestnictwu w zajęciach muzycznych dzieci potrafią:

 • określić czy muzyka jest głośna, czy cicha,
 • odróżnić wysokie dźwięki od niskich,
 • rozpoznawać muzykę wolną i szybką,
 • odróżnić od siebie niektóre instrumenty, takie jak: dzwoneczek, bębenek,
 • rozpoznawać melodie.
Rytmika w żłobku. Zajęcia muzyczne.

Zalety płynące z zajęć muzycznych

Ponadto, zajęciom muzycznym towarzyszą ćwiczenia ruchowe, dzięki którym maluchy:

 • reagują na zmiany w muzyce poprzez marsz, bieg, skradanie się,
 • akcentują poszczególne momenty za pomocą klaskania, tupania nogami,
 • łączą klaskanie ze śpiewem,
 • biorą udział w zagadkach słuchowych,
 • ćwiczą chodzenie na palcach, piętach, podpierając się rękoma,
 • biorą udział w układach tanecznych – chodzenie w kółku, podskoki, wymachy rękoma, obracanie się,
 • ćwiczą umiejętność pracy w grupie.

Bardzo atrakcyjne są również zajęcia prowadzone wspólnie z rodzicami. Do naszego żłobka montessori na Wilanowie co jakiś czas zapraszamy rodziców naszych podopiecznych, którzy również biorą aktywny udział w rytmice.

Rytmika w żłobku. Zajęcia muzyczne.
WSKAZÓWKI MAMY, WYCHOWAWCY I EKSPERTA

Porady myBaby

Żłobek prywatny czy państwowy? Który wybrać? Korzyści płynące z dogoterapii. Dogoterapia w żłobku myBaby. jak-oduczyc-dziecko-spania-z-rodzicami-6 bunt-dwulatka-jak-reagowac-1 male-dzieci-i-nowoczesne-technologie-5 jesienne-zabawy-z-dzieckiem-na-dworze-glowne kiedy-zaczac-czytac-dziecku-ksiazki-8 dwujezyczne-dzieci-co-warto-wiedziec-glowne (1) jak-zbudowac-pewnosc-siebie-u-dzieci-8 moje-dziecko-nie-chce-jesc-co-robic co-robic-gdy-dziecko-nie-chce-pic-wody jak-oduczyc-dziecko-uzywania-smoczka-glowne metoda-reggio-emilia-we-wczesnej-edukacji-dziecka-glowne jak-bawic-sie-z-dzieckiem-w-domu-11 metoda-montessori-w-zlobku-na-czym-polega-glowne (1) zabawy-sensoryczne-a-rozwoj-dziecka adaptacja-w-zlobku-zdjecie-glowne niania-czy-zlobek-dylematy-rodzicow jak-wybrac-odpowiedni-zlobek angielski-w-zlobku-czy-warto Prezenty dla rocznego dziecka (nie tylko) pod choinkę Pierwsze ferie zimowe z dzieckiem Zwierzęta domowe dla dzieci - jakie zwierzę wybrać?

my baby bliskościowy żłobek

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w formularzu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na wpisane zapytanie