Prezenty dla rocznego dziecka (nie tylko) pod choinkę

Zastanawiasz się co podarować swojemu maluchowi pod choinkę? Warto, aby zakupiony prezent – zabawka był dla dziecka atrakcyjny, a jednocześnie wartościowy. Stawiaj na prezenty edukacyjne i ogólnorozwojowe. Jako że święta zbliżają się wielkimi krokami i już czas pomyśleć o prezentach dla najmłodszych, zebraliśmy i pogrupowaliśmy dostępne na rynku zabawki dla dzieci, co z pewnością ułatwi Ci podjęcie decyzji zakupowej. Zapraszamy.

Spis treści:
Zabawki edukacyjne
Edukacyjne zabawki grające
Zabawki edukacyjne do chodzenia

Prezenty dla rocznego dziecka (nie tylko) pod choinkę

Zabawki edukacyjne

Rocznemu dziecku, będącemu na początkowym etapie poznawania świata, warto sprezentować właśnie zabawki edukacyjne. Kształtują one zdolności manualne, logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. I choć możesz mieć wątpliwości, czy Twoja pociecha jest wystarczająco duża na takie prezenty, to na sklepowych półkach i w sklepach internetowych znajdziesz mnóstwo zabawek przeznaczonych właśnie dla dzieci do i powyżej 1 roku życia.

Przykładowe zabawki edukacyjne:

 • układanki sensoryczne,
 • czterokołowy, drewniany rowerek lub konik na biegunach,
 • piramidy z klocków
 • traktor ze zwierzętami,
 • lego duplo,
 • puzzle zwierzątka,
 • piłeczki sensoryczne,
 • kostki manipulacyjne,
 • inne zabawki logiczne zalecane dzieciom do i po 1 roku życia.
Prezenty dla rocznego dziecka (nie tylko) pod choinkę

Edukacyjne zabawki grające

To te zabawki, które po wciśnięciu guziczków odtwarzają przeróżne dźwięki, naśladują odgłosy zwierząt, uczą literek i cyferek, śpiewają piosenki w języku polskim, a nawet angielskim. Z pewnością warto zwrócić na nie uwagę również dlatego, że są bardzo atrakcyjne w oczach najmłodszych, nie tylko za sprawą dźwięków, ale również migających światełek.

Mogą to być:

 • stoliki, stojaki edukacyjne,
 • książki interaktywne,
 • miękkie książeczki sensoryczne,
 • pluszaki, które za sprawą dotyku mówią i śpiewają piosenki,
 • maty edukacyjne.
Prezenty dla rocznego dziecka (nie tylko) pod choinkę

Zabawki edukacyjne do chodzenia

Roczne dziecko zaczyna przemieszczać się już na własnych nogach. Chcąc jeszcze bardziej zachęcić malucha do chodzenia, warto zainteresować go pchaczami. Zwykle posiadają kółka, a w centralnej części panel rozrywkowy. Świecące guziczki, melodie i ruchome elementy mają zachęcić dziecko do dłuższych spacerów i sprowokować do zajęcia się sobą choćby przez kilka minut.

Maluszkowi, który dopiero skończył roczek, nie jest potrzebna duża ilość zabawek. Świat i wszystko to, co dzieje się dookoła, dostarcza wystarczających bodźców. W związku z tym warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy i w przemyślany sposób dokonywać zakupów.

Prezenty dla rocznego dziecka (nie tylko) pod choinkę
WSKAZÓWKI MAMY, WYCHOWAWCY I EKSPERTA

Porady myBaby

Rytmika w żłobku. Zajęcia muzyczne. Żłobek prywatny czy państwowy? Który wybrać? Korzyści płynące z dogoterapii. Dogoterapia w żłobku myBaby. jak-oduczyc-dziecko-spania-z-rodzicami-6 bunt-dwulatka-jak-reagowac-1 male-dzieci-i-nowoczesne-technologie-5 jesienne-zabawy-z-dzieckiem-na-dworze-glowne kiedy-zaczac-czytac-dziecku-ksiazki-8 dwujezyczne-dzieci-co-warto-wiedziec-glowne (1) jak-zbudowac-pewnosc-siebie-u-dzieci-8 moje-dziecko-nie-chce-jesc-co-robic co-robic-gdy-dziecko-nie-chce-pic-wody jak-oduczyc-dziecko-uzywania-smoczka-glowne metoda-reggio-emilia-we-wczesnej-edukacji-dziecka-glowne jak-bawic-sie-z-dzieckiem-w-domu-11 metoda-montessori-w-zlobku-na-czym-polega-glowne (1) zabawy-sensoryczne-a-rozwoj-dziecka adaptacja-w-zlobku-zdjecie-glowne niania-czy-zlobek-dylematy-rodzicow jak-wybrac-odpowiedni-zlobek angielski-w-zlobku-czy-warto Pierwsze ferie zimowe z dzieckiem Zwierzęta domowe dla dzieci - jakie zwierzę wybrać?

my baby bliskościowy żłobek

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w formularzu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na wpisane zapytanie