Jak wybrać odpowiedni żłobek ?

Decyzja o zapisaniu naszego dziecka do prywatnego żłobka wiąże się dla wielu rodziców z ogromnym stresem. W końcu oddajemy w obce ręce nasz największy skarb. Jak zatem wybrać odpowiednie miejsce dla naszego dziecka, by było w nim bezpieczne i szczęśliwe oraz otrzymało niezbędne wsparcie i rozwój? Poniżej przedstawimy kilka ważnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru niepublicznego żłobka w Warszawie. Zapraszamy.

Spis treści:
Adaptacja w żłobku
Opieka
Żłobki bliskościowe
Posiłki
Liczba i wielkość sal
Zajęcia

jak-wybrac-odpowiedni-zlobek-8

Adaptacja w żłobku

Adaptacja dziecka pod okiem rodzica stanowi ważny element dla obu stron. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla malucha, które przecież od narodzin przebywało wyłącznie z rodzicami. Dziecko mogłoby przeżyć niemały wstrząs psychiczny, gdyby nagle z dnia na dzień miało zostać w nowym otoczeniu z zupełnie obcymi ludźmi. Dla rodziców taka opcja również jest bardzo atrakcyjna. Będą mieli szansę przez kilka dni ocenić, czy dany żłobek spełnia ich oczekiwania oraz przekonać się, że ich maleństwo jest szczęśliwe pod dobrą opieką. Po okresie adaptacyjnym rodzice bez nerwów i stresu będą w stanie zostawiać swoje dziecko w żłobku.

jak-wybrac-odpowiedni-zlobek-7

Opieka

Opiekunowie żłobka stanowią najważniejszy element układanki. W końcu nasze dzieci będą spędzały z nimi większą część dnia. Na początek warto sprawdzić kwalifikacje oraz doświadczenie pracowników, oraz co równie ważne, jak nie ważniejsze – podejście do dzieci. W tym miejscu ważny jest wspomniany wcześniej okres adaptacyjny oraz nasza wewnętrzna intuicja. Jeśli od wejścia poczujesz miłą i przyjemną atmosferę, zobaczysz szczere uśmiechy na twarzach innych dzieci, a od opiekunek będzie biła dobra energia, to znaczy, że Ty i Twój maluch jesteście we właściwym miejscu.

jak-wybrac-odpowiedni-zlobek-6

Żłobki bliskościowe

Żłobki bliskościowe tworzą niewielkie grupy dzieci, pozwalające na nawiązanie bliższej relacji opiekuna z dzieckiem. W takim miejscu każdy maluch ma szansę na indywidualny rozwój we własnym tempie. Opiekunowie zwracają ogromną uwagę na potrzeby każdego dziecka, by jak najefektywniej wspomagać jego rozwój.

jak-wybrac-odpowiedni-zlobek-5

Posiłki

Odpowiednie żywienie to podstawa. Warto dowiedzieć się jaki catering dostarcza posiłki dla dzieci, z jakich produktów korzystają oraz czy istnieje możliwość wyeliminowania niektórych składników z diety. Oczywiście higiena przed i po posiłkach jest również bardzo istotna, dlatego zwróćmy uwagę również i na ten aspekt.

jak-wybrac-odpowiedni-zlobek-4

Liczba i wielkość sal

Przed wyborem prywatnego żłobka zwróć uwagę na sam budynek, wielkość i liczbę sal oraz wyposażenie. Skontroluj niemal wszystko, co znajduje się wewnątrz – jak wyglądają łazienki, czy pomieszczenia są czyste i bezpieczne dla dzieci oraz czy placówka posiada własny plac zabaw lub ogród. Sprawdź, z jakich zabawek oraz pomocy edukacyjnych korzysta żłobek.

jak-wybrac-odpowiedni-zlobek-3

Zajęcia

To kolejny, bardzo ważny element, na który należy zwrócić uwagę. Nie chcemy przecież oddać naszego dziecka do żłobka, w którym ma jedynie “przeczekać” aż wrócimy z pracy. Chcemy przede wszystkim, aby miało szansę na odpowiedni rozwój i naukę. Obecnie, w prywatnych żłobkach w Warszawie odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, sensoryczne, dogoterapia, a także zajęcia polegające na wspólnym gotowaniu. Bardzo ważne jest również spędzanie czasu poza żłobkiem oraz organizacja ciekawych wycieczek. Nie bez znaczenia jest również nauka języków obcych. Więcej na temat wczesnej nauki języków dowiesz się tutaj.

Czy powyższe elementy są dla Ciebie równie ważne jak dla nas? Jeśli tak, to zapewniamy – jesteś we właściwym miejscu! Odwiedź nas ze swoim maluchem i daj Wam szansę na rozwój na najwyższym poziomie. Zapraszamy.

jak-wybrac-odpowiedni-zlobek-2
WSKAZÓWKI MAMY, WYCHOWAWCY I EKSPERTA

Porady myBaby

angielski-w-zlobku-czy-warto niania-czy-zlobek-dylematy-rodzicow adaptacja-w-zlobku-zdjecie-glowne zabawy-sensoryczne-a-rozwoj-dziecka metoda-montessori-w-zlobku-na-czym-polega-glowne (1) jak-bawic-sie-z-dzieckiem-w-domu-11 metoda-reggio-emilia-we-wczesnej-edukacji-dziecka-glowne jak-oduczyc-dziecko-uzywania-smoczka-glowne co-robic-gdy-dziecko-nie-chce-pic-wody moje-dziecko-nie-chce-jesc-co-robic jak-zbudowac-pewnosc-siebie-u-dzieci-8 dwujezyczne-dzieci-co-warto-wiedziec-glowne (1) kiedy-zaczac-czytac-dziecku-ksiazki-8 jesienne-zabawy-z-dzieckiem-na-dworze-glowne male-dzieci-i-nowoczesne-technologie-5 bunt-dwulatka-jak-reagowac-1 jak-oduczyc-dziecko-spania-z-rodzicami-6 Korzyści płynące z dogoterapii. Dogoterapia w żłobku myBaby. Żłobek prywatny czy państwowy? Który wybrać? Rytmika w żłobku. Zajęcia muzyczne. Prezenty dla rocznego dziecka (nie tylko) pod choinkę Pierwsze ferie zimowe z dzieckiem Zwierzęta domowe dla dzieci - jakie zwierzę wybrać?

my baby bliskościowy żłobek

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w formularzu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na wpisane zapytanie