Dogoterapia w żłobku

Nowoczesne, niepubliczne żłobki w Warszawie organizują pobyt dzieciom w placówce w taki sposób, aby wspierać ich naturalny rozwój oraz umilić czas rozstania z rodzicami. Żłobek myBaby na Wilanowie popiera tę formę pracy z podopiecznymi, dzięki której maluchy poznają samych siebie oraz otaczający je świat. Na czym właściwie polega dogoterapia i jak wygląda z naszym żłobku? Zapraszamy.

Spis treści:
Czym jest dogoterapia?
Zalety dogoterapii
Dogoterapia w myBaby – żłobek Wilanów

Korzyści płynące z dogoterapii. Dogoterapia w żłobku myBaby.

Czym jest dogoterapia?

Dogoterapia jest jedną z form wspomagania rozwoju małych dzieci. Jest to terapia z udziałem psa pod okiem opiekunów. Buduje relacje między człowiekiem a zwierzęciem oraz prezentuje korzystny wpływ zwierząt na samopoczucie ludzi. Przełamuje lęk, opór oraz kształtuje emocje. Ta naturalna metoda wpływa pozytywnie na sferę fizyczną oraz emocjonalną małego człowieka. Co więcej, dogoterapia stosowana jest na całym świecie również jako wsparcie terapeutyczne w szpitalach, na oddziałach dziecięcych. Pomaga przetrwać dzieciom ten trudny okres, dając mnóstwo pozytywnej energii oraz motywacji.

Korzyści płynące z dogoterapii. Dogoterapia w żłobku myBaby.

Zalety dogoterapii

Dogoterapia zyskuje coraz bardziej na popularności, a to za sprawą ogromnych korzyści, jakie przynosi dzieciom w niej uczestniczącym. Do głównych zalet zalicza się:

  • psychologiczne otwarcie, zwiększenie zaufania do innych, a także do siebie,
  • polepszenie funkcji poznawczych takich jak: pamięć, uwaga, postrzeganie,
  • zmniejszenie lęku, poczucia samotności, poprawa nastroju,
  • rozwój umiejętności okazywania emocji i uczuć,
  • nauka samodzielności,
  • pobudzanie wrażliwości na potrzeby innych.

 

Korzyści płynące z dogoterapii. Dogoterapia w żłobku myBaby.

Dogoterapia w żłobku myBaby

Piesek biorący udział w dogoterapii i nie jest przypadkowy. Musi być odpowiednio przeszkolony, posłuszny, łagodny oraz oczywiście zdrowy. Zajęcia z psem są świetnym elementem wpływającym na rozwój dzieci żłobkowych do 3 roku życia.

Pierwszym etapem jest rozwój sensoryczny. Dzieci mają okazję dotknąć psa, poczuć jego sierść, doznać nowej struktury. Dzięki nawiązaniu relacji z psem-terapeutą maluchy czują się akceptowane, co wpływa pozytywnie na ich samoocenę oraz umiejętność komunikacji. Dalej, uczą się jak prawidłowo dbać o tę istotę, uświadamiają sobie, że zwierzęta też czują i potrzebują miłości, co wpływa na rozwój empatii u naszych podopiecznych. Co więcej, możliwość wydawania komend i poleceń pieskowi zarówno w języku polskim, jak i w językach obcych uczy maluchy nowego słownictwa.

Dowiedz się więcej o zajęciach organizowanych w naszej placówce. 

Korzyści płynące z dogoterapii. Dogoterapia w żłobku myBaby.
WSKAZÓWKI MAMY, WYCHOWAWCY I EKSPERTA

Porady myBaby

jak-oduczyc-dziecko-spania-z-rodzicami-6 bunt-dwulatka-jak-reagowac-1 male-dzieci-i-nowoczesne-technologie-5 jesienne-zabawy-z-dzieckiem-na-dworze-glowne kiedy-zaczac-czytac-dziecku-ksiazki-8 dwujezyczne-dzieci-co-warto-wiedziec-glowne (1) jak-zbudowac-pewnosc-siebie-u-dzieci-8 moje-dziecko-nie-chce-jesc-co-robic co-robic-gdy-dziecko-nie-chce-pic-wody jak-oduczyc-dziecko-uzywania-smoczka-glowne metoda-reggio-emilia-we-wczesnej-edukacji-dziecka-glowne jak-bawic-sie-z-dzieckiem-w-domu-11 metoda-montessori-w-zlobku-na-czym-polega-glowne (1) zabawy-sensoryczne-a-rozwoj-dziecka adaptacja-w-zlobku-zdjecie-glowne niania-czy-zlobek-dylematy-rodzicow jak-wybrac-odpowiedni-zlobek angielski-w-zlobku-czy-warto Żłobek prywatny czy państwowy? Który wybrać? Rytmika w żłobku. Zajęcia muzyczne. Prezenty dla rocznego dziecka (nie tylko) pod choinkę Pierwsze ferie zimowe z dzieckiem Zwierzęta domowe dla dzieci - jakie zwierzę wybrać?

my baby bliskościowy żłobek

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w formularzu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na wpisane zapytanie