Angielski w żłobku - czy warto?

W obecnych czasach rodzice już od najmłodszych lat inwestują w naukę języków obcych dla swoich dzieci. Pierwszym etapem do dwujęzyczności bądź wielojęzyczności naszych pociech jest żłobek językowy. W prywatnych żłobkach stosuje się immersję językową, czyli metodę polegającą na posługiwaniu się językiem obcym przez cały dzień, we wszystkich sytuacjach życiowych. Czy rzeczywiście warto wysłać dziecko do żłobka językowego? Podpowiadamy.

Spis treści:
Nauka języków obcych w żłobku językowym
Korzyści płynące z nauki języków obcych
Jak wybrać odpowiedni żłobek językowy?

angielski-w-zlobku-czy-warto-4

Nauka języków obcych w żłobku językowym

Nauka języków obcych w młodym wieku jest bardzo pożądana, ponieważ dziecięce główki wręcz chłoną nową wiedzę. Co więcej, dzieci nie mają żadnych oporów i nie boją się popełniać błędów. Nauka staje się bardziej wydajna i skuteczna oraz daje oczekiwane rezultaty. Dzieci podejmując pierwsze próby komunikacji, powtarzają znajome dźwięki, dlatego tak istotne jest wzmacnianie tego stanu przez osoby dorosłe. Warto podkreślić, że dzieci, które w pierwszych latach życia miały kontakt z językiem obcym, są w stanie dużo łatwiej rozróżnić te dźwięki w przyszłości.

angielski-w-zlobku-czy-warto-1

Nauka języków obcych w żłobku językowym

Dzieci w wieku 2-3 lat interesuje niemal wszystko, choć bardzo szybko się nudzą. Dlatego tak ważne jest, aby je zainteresować, dostarczając różnych bodźców. Najmłodsi mają predyspozycje do naśladowania, co może okazać się bardzo pomocne podczas nauki języków obcych. Dzięki nauce poprzez zabawę, maluchy z ochotą powtarzają wyrazy obce i o dziwo, w porównaniu do starszych dzieci, poprawnie je wymawiają. Obcując z językami, warto wprowadzać aktywność ruchową, jak tańce czy bieganie. Idealnie sprawdzają się piosenki, wierszyki czy rymowanki, które dzieci z pewnością będą w stanie zapamiętać i powtarzać.

angielski-w-zlobku-czy-warto-2

Korzyści płynące z nauki języków obcych

Żyjemy w czasach, gdzie posługiwanie się wyłącznie językiem ojczystym to stanowczo za mało. W szkołach, na studiach, w pracy oraz w życiu codziennym oczekuje się znajomości języka angielskiego, a wręcz pożądana jest znajomość również innych. W tym miejscu chyba każdy z nas zgodzi się, że znajomość języków obcych ułatwia życie i obcowanie z ludźmi oraz daje szereg perspektyw na przyszłość. Nie ulega wątpliwości, że osoby, które biegle władają językami obcymi, są bardziej pewne siebie, a co za tym idzie, odnoszą sukcesy w życiu. Dlatego warto zafundować swoim pociechom dobry start.

angielski-w-zlobku-czy-warto-3

Jak wybrać odpowiedni żłobek językowy?

Szukając żłobka językowego dla swojego dziecka, warto skorzystać z dni otwartych. Oprócz pytań do opiekunów można zobaczyć na żywo, jak wygląda żłobek oraz jak jest wyposażony. Nieocenione są również opinie rodziców, których dzieci uczęszczają, bądź uczęszczały do danej placówki. Zastanawiasz się co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego żłobka? Zapraszamy tutaj.

Jeśli zależy Ci na efektywnej edukacji Twojego dziecka odwiedź nas, napisz lub zadzwoń i zapisz swojego malucha do naszej społeczności myBaby.

 

angielski-w-zlobku-czy-warto-5
WSKAZÓWKI MAMY, WYCHOWAWCY I EKSPERTA

Porady myBaby

jak-wybrac-odpowiedni-zlobek niania-czy-zlobek-dylematy-rodzicow zabawy-sensoryczne-a-rozwoj-dziecka adaptacja-w-zlobku-zdjecie-glowne metoda-montessori-w-zlobku-na-czym-polega-glowne (1) jak-bawic-sie-z-dzieckiem-w-domu-11 metoda-reggio-emilia-we-wczesnej-edukacji-dziecka-glowne jak-oduczyc-dziecko-uzywania-smoczka-glowne co-robic-gdy-dziecko-nie-chce-pic-wody moje-dziecko-nie-chce-jesc-co-robic jak-zbudowac-pewnosc-siebie-u-dzieci-8 dwujezyczne-dzieci-co-warto-wiedziec-glowne (1) kiedy-zaczac-czytac-dziecku-ksiazki-8 jesienne-zabawy-z-dzieckiem-na-dworze-glowne male-dzieci-i-nowoczesne-technologie-5 bunt-dwulatka-jak-reagowac-1 jak-oduczyc-dziecko-spania-z-rodzicami-6 Korzyści płynące z dogoterapii. Dogoterapia w żłobku myBaby. Żłobek prywatny czy państwowy? Który wybrać? Rytmika w żłobku. Zajęcia muzyczne. Prezenty dla rocznego dziecka (nie tylko) pod choinkę Pierwsze ferie zimowe z dzieckiem Zwierzęta domowe dla dzieci - jakie zwierzę wybrać?

my baby bliskościowy żłobek

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w formularzu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na wpisane zapytanie