FAQ PL

Żłobek montessori przyjmuje założenia pedagogiki Marii Montessori, dając dzieciom możliwość kreatywnej zabawy i nauki. Głównym założeniem jest rozwój niezależności i samodzielności maluchów. Cały żłobek wraz z wyposażeniem dostosowany jest do wzrostu i możliwości najmłodszych, a opiekunowie stanowią pomost pomiędzy dziećmi a otoczeniem.

Żłobek montessori stawia na rozwój indywidualnych cech osobowości dziecka. Maluchy poznają świat za pomocą wszystkich zmysłów oraz kształtują umiejętności według własnego tempa rozwoju. Dzięki wychowaniu i nauce w otoczeniu montessoriańskim dziecko kształtuje swoją indywidualność.

Metoda nauczania wg Reggio Emila to innowacyjne podejście do wczesnej edukacji. Zwolennicy tej metody wierzą, że każde dziecko ma wewnętrzną siłę oraz nieograniczony potencjał rozwoju, a także chęć i zdolność do ciągłych odkryć. Główną celem pedagogiki jest rozwijanie u dzieci umiejętności rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, współpracy, komunikowania się oraz wyrażania siebie na wiele sposobów.  Dzięki odpowiedniemu podejściu nauczycieli, którzy obserwują i wyczekują, zachęcają dzieci do działania metodą prób i błędów, nie podając gotowych odpowiedzi.

Wszyscy pracownicy naszego żłobka mają ukończony kurs NVC. Podczas kursu NVC uczestnicy poznają podstawowe założenia metody Porozumienia Bez Przemocy polegające na nawiązywaniu kontaktu z dziećmi opartego na zrozumieniu i szacunku.
Edukacja oparta na jakościowych relacjach, budujących poczucie własnej wartości u dzieci, wspierających rozwiązywanie wszelkich problemów.

Tak. Dofinansowanie wynosi 400 zł. Więcej na ten temat: https://www.zus.pl/-/dofinansowanie-pobytu-w-zlobku

Wpisowe kosztuje 1000 zł.

Rodzice mają do wyboru dwa warianty:

Program całodniowy: w godz. 7:30 - 17:30 - 2500 zł
Program skrócony: w godz. 7:30 - 12:30 - 1800 zł

 

W żłobku jest 20 dzieci i 6 opiekunek.

Żłobek otwarty jest w godzinach 7:30-17:30.
Istnieje możliwość korzystania ze żłobka w dwóch wariantach:
Program całodniowy: w godz. 7:30 - 17:30
Program skrócony: w godz. 7:30 - 12:30

W trakcie dnia dzieci korzystają z wyżywienia przygotowanego przez dietetyka. Korzystamy z usług wyspecjalizowanego w zdrowym i naturalnym żywieniu cateringu.

Proponujemy:
Śniadanie
Obiad dwudaniowy
Podwieczorek

Do wyboru szeroki wachlarz diet specjalnych oraz z wykluczeniem konkretnych składników.

my baby bliskościowy żłobek

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w formularzu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na wpisane zapytanie